logo ewenta
Wynajem namiotów eventowych (2021)

Wynajem namiotów eventowych

 

Namioty eventowe to alternatywa dla tradycyjnych obiektów, w których organizowane są wszelkie spotkania rodzinne, czy biznesowe. Wiele firm zajmujących się organizacja imprez korzysta z takiego rozwiązania, gdyż umożliwia ono wykorzystanie okoliczności przyrody, architektury. Dodatkowo moda na np. wesela w plenerze zmusza niejako do rozwijania usług o te rozwiązania.

Dla osób prywatnych ciekawa opcją jest wynajem namiotów, które można dość szybko rozstawić np. w ogrodzie.

Z racji stałego zainteresowania namiotami producenci starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. Często takie namioty wykonywane są na zamówienie, o odpowiedniej konstrukcji, rozmiarze czy typie poszycia. Dzięki różnorodności modeli i opcji zastosowania namioty wykorzystuje się jako pojedyncze lub łączone konstrukcje na większe przyjęcia.

Organizatorzy eventów i imprez już poznali zalety rozwiązań tego typu. Namioty eventowe zagościły na stałe w ofertach firm organizujących tego typu spotkania, ale istnieje możliwość, jeśli chodzi o wynajem namiotów, że z oferty korzystają coraz częściej także osoby prywatne.

Przy projektowaniu namiotów można puścić wodze fantazji i stworzyć niepowtarzalne miejsce, które zostanie w pamięci gości na bardzo długo.

Jakie są techniczne zalety takich namiotów?

 

Przede wszystkim stabilna konstrukcja, odporna na warunki atmosferyczne co umożliwia korzystanie z namiotu także w chłodniejsze dni. Poszycie wykonuje się z materiałów chroniących uczestników spotkań przez wiatrem, deszczem, słońcem, wiatrem a także śniegiem.

Dużą zaletą namiotów imprezowych jest mobilność – można zorganizować przyjęcie w różnych zakątkach. Montaż i demontaż jest dość prosty i szybko można przetransportować namiot.  Hale można kupić, choć to spory wydatek. Jeśli jednak decydujemy się na organizowaniu wielu imprez rocznie, to koszt zakupu szybko się zwróci. Dodatkowo ofertę można wzbogacić o wynajem namiotów – to dodatkowy zarobek.

Rodzaje namiotów

 

Aby hala mogła być wykorzystywana przez cały rok musi spełniać normy, które zapewnia ochronę przed działaniem temperatury czy zmiennych warunków atmosferycznych. Odnosi się to i do poszycia, i do konstrukcji. Warto podkreślić, że w standardzie hale nie mają urządzeń grzewczych, ale są dostosowane do ogrzewania, zapewniającego gościom komfortowe warunki.

Najczęściej w halach namiotowych organizowane są wesela. Ciekawa opcja, na sale weselne obecnie trzeba czekać nawet kilka lat. Stąd najczęściej namioty znajdują uznanie wśród restauratorów, powiększających ofertę o imprezy plenerowe.

Hale namiotowe można dowolnie dekorować, namiot nabiera wówczas charakteru. Możliwe jest powieszenie materiałów, balonów, a odpowiednie oświetlenie podkreśli klimat czy wątek przewodni.

Jak widać wynajem namiotów na stałe wpisuje się do trendów w organizacji wszelkich przyjęć okolicznościowych czy firmowych bankietów. O ile przyjemniej jest celebrować na łonie natury, w przepięknej scenerii różnych zakątków Polski. Warto skorzystać z takiej oferty i zaskoczyć gości czymś wyjątkowym.