logo ewenta

Wesele w namiocie – jak je zorganizować?

Wesele w namiocie – jak je zorganizować?

Nie można ukryć, że wesele w namiocie to coś bardzo oryginalnego, na co nie każdy się decyduje z racji na przyzwyczajenie do tradycyjnych wesel np. w restauracji. Prawdą jest, że istnieją piękne restauracje, w których można zorganizować wspaniałe i zapadające w pamięć wesela, jednakże jeżeli chcemy, aby nasze wesele było szczególnie ciekawie zapamiętane to możemy się zdecydować na opcję jaką daje nam wynajem hal namiotowych. W pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się jaka firma najlepiej sprawdzi się przy wynajmie hali na wesele. Inną bardzo istotną kwestią jest to, w jakim czasie będziemy organizować wesele.

Kiedy zorganizować wesele w plenerze?

Pora roku w tej kwestii ma ogromne znaczenie. Z reguły wesela odbywają się w określonym sezonie, gdy jest ciepło, jednak teraz, w czasach pandemii może być różnie. Nie mniej jednak organizowanie wesela w porach zimowych nie jest raczej dobrym pomysłem. Nie jest to niewykonalne, ale trzeba mieć świadomość warunków pogodowych i tego, że hala namiotowa musi być do nich odpowiednio dobrze przygotowana. Różnego rodzaju hale namiotowe całoroczne są odpowiednio przystosowane do tego, aby wytrzymać śniegi i wiatry, jednak nowożeńcy nie będą się przecież decydowali na wynajęcie hali na cały rok. Dlatego właśnie dobrze jest zaplanować wesele na cieplejszą porę roku. Dodatkowo dochodzą do tego pewne przepisy i normy określające obciążenie śniegiem i wiatrem. Nasz kraj podzielony jest na różne strefy wiatrowe i śniegowe, które wymagają od producentów hal namiotowych dostosowania konstrukcji. Zbyt duże obciążenie wiatrem czy śniegiem może spowodować zawalenie lub zerwanie hali, która nie jest przystosowana do danej strefy. Tego oczywiście byśmy nie chcieli, gdyż grozi to nie tylko zniszczeniem najpiękniejszego dnia życia, ale też zagraża bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu gości weselnych. Z tych powodów najlepiej jest zorganizować wesele latem.

Ślub w plenerze – dlaczego warto?

Ślub w plenerze jak wspomniano wcześniej jest czymś bardzo oryginalnym, szczególnie w naszym kraju. Plenerowa ceremonia zaślubin kojarzyć może się gościom z pięknymi weselami, które widziało się w filmach. Dużym ułatwieniem jest fakt, że możemy sobie wybrać ciekawą okolicę na zorganizowanie wesela, tak, aby pasowała ona gościom pod względem dojazdu. Dodatkowo bardzo dużym plusem wesel w plenerze jest bliskość natury i świeże powietrze, które bardzo pozytywnie wpływać może na odczucia z imprezy. Bliskość natury to również okazja do zrobienia pięknych zdjęć, które staną się wspaniałą pamiątką z tego dnia. Na przestrzeni wolnej również nie ograniczają nas ściany. Możemy mieć wiele dodatkowego miejsca na tańce czy też zabawy weselne.

Namiot weselny – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Namiot weselny świetnie może się sprawdzić w wielu sytuacjach. Można postarać się postawić go w miejscu, które jest szczególnie ważne dla pary młodej co potęguje odczucia z ceremonii ślubu. Dodatkowo, jeżeli jesteśmy właścicielami dużej posesji czy działki to możemy zorganizować ślub blisko naszego domu. Pozwoli to nam na ugoszczenie niektórych gości i zaoferowanie im noclegu. Wówczas oszczędzamy pieniądze, które przeznaczylibyśmy na drogi hotel dla gości.

Wesela w plenerze – na co zwrócić uwagę?

Podczas organizowania wesela w plenerze musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Są to na pewno warunki pogodowe, które mogą wystąpić podczas wesela. Tutaj w grę wchodzą normy dotyczące hal namiotowych, które zostały opisane wyżej. Innym istotnym elementem jest pozwolenie na postawienie namiotu w danym miejscu. Jeżeli nie jest to nasz teren to musimy udać się do odpowiedniego organu po pozwolenie. Istotną sprawą jest też zapewnienie odpowiednio dużo miejsc dla gości. Warto znaleźć producenta, który oferuje wynajem krzeseł.

Namioty na wesele – jakie wybrać?

Jeżeli chodzi o wybór namiotów na wesele wynajem to firmą, na którą warto zwrócić uwagę jest Ewenta. To producent hal namiotowych pod magazyny, wystawy czy imprezy okolicznościowe i wesele. Jest to również wypożyczalnia krzeseł wysokiej jakości. Ewenta zapewnia bardzo dobrze wykonane hale namiotowe pod wesela, które świetnie się sprawdzą w wielu warunkach. Producent ten oferuje również wynajem długoterminowy bardzo dobrych hal pod przemysł czy magazyny. Hale takie są odpowiednio dobrze dostosowane do celów firmowych jak też imprez.

Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image
Overlay Image